strona główna | powiadom znajomego | dodaj do ulubionych

Wzmacnianie konstrukcji (ścian i stropów) żelbetowych, murowanych i drewnianych taśmami z włókien węglowych (CarboDur), stanowiącymi dodatkowe zewnętrzne zbrojenie konstrukcji. Zastosowanie kompozytów polimerowych wzmacnianych włóknami jest jedną z najnowszych technologii, której celem jest wzmocnienie istniejącej konstrukcji. Materiały kompozytowe służące do wzmacniania konstrukcji inżynierskich wykonane są w formie jednokierunkowo zbrojonych kształtek i taśm o grubości ok. 1,2 mm – 1,4 mm, i szerokości ok. 50 mm – 140 mm  lub mat, wykonanych z włókien weglowych ułożonych w jednym, dwóch lub większej ilości kierunków.

Przyjęty system wzmocnienia stanowi metodę zwiększania nośności konstrukcji betonowych, murowanych i stalowych, która poprzez przyklejenie za pomocą kleju epoksydowego do stref rozciąganych elementów konstrukcyjnych włókien z taśm kompozytowych powoduje zwiększenie wytrzymałości elementów na rozciąganie, zginanie, redukcję rozwarcia rys oraz zmniejszenie ugięcia. System wzmocnień charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i ciężarem własnym oraz bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie i ekstremalnie wysoką wytrzymałością zmęczeniową, prostą i szybką aplikacją oraz możliwością pokrywania zaprawami i powłokami malarskimi.


naprawy konstrukcji z betonu i żelbetu, iniekcje, iniekcje ciśnieniowe, sklejanie siłowe i uszczelniające rys i pęknięć w konstrukcjach betonowych, kamiennych i murowanych, uszczelnienie rys wypełnianie ubytków betonu oraz pustych przestrzeni, zabezpieczanie zbrojenia 


iniekcje zabezpieczające przed przenikaniem wilgoci i wody przez powierzchnię ścian, stropów i posadzek

 *Właścicielami znaków zastrzeżonych są firmy będące reprezentowane przez każdy ze znaków